Haber PC Donanım Gigabyte AORUS TRX40 Threadripper Anakartı Görüntülendi!

Gigabyte AORUS TRX40 Threadripper Anakartı Görüntülendi!

-

AMD’nin merakla beklenen Threadripper Üst Düzey Masaüstü bilgisayar işlemci ailesinin tanıtılmasına günler kala, Gigabyte yeni Threadripper işlemcilerini kucaklayacak olan TRX40 çipsetli anakartının bir görselini paylaştı.

AMD’nin, 5 Kasım’da 7 nm üretim sürecine dayanan premium HEDT Threadripper işlemci ailesini tanıtacağı bir etkinlik düzenleyeceği yönünde iddialar ortaya atılmaya devam ederken, Anakart üreticileri, AMD’nin yeni yonga setlerini kendi anakart modellerine entegre etmek için oldukça yoğun çalışıyorlar.

AMD’nin yeni nesil Ryzen Threadripper işlemci ailesi “Castle Peak” ve “Sharkstooth” olarak adlandırılan iki yeni CPU varyasyonla genişleyecek ve bu jenerasyonda öncekilerden farklı olarak her biri ilave özelliklere sahip olan TRX40, TRX80 ve WRX80 kod adlı 3 adet yonga yonga seti ile birlikte kombinlenebilecek.

AMD Ryzen 9 3950X Firestrike Test Sonuçları Sızdı!

Gigabyte’ın Twitter hesaplarından birinde paylaşılan E-ATX form faktörüne sahip Aorus’un TRX40 anakartı önceki nesil X399 AORUS Xtreme modeliyle aynı boyutta görünüyor.

Gigabyte AORUS TRX40 Threadripper Anakartı Görüntülendi!
Gigabyte AORUS TRX40

Anakartın üzerinde dört adet PCIe 4.0 x16 yuvası ve dört kanallı(Quad-Channel) DDR4 belleği destekleyen sekiz adet dimm yuvası bulunurken, TRX80 ve WRX80 yonga setlerinin sekiz kanallı bellek yapılandırmalarını destekleyeceği tahmin ediliyor.

Ayrıca AMD’nin x570 platformuyla hayatımıza geri dönen çipset fanları, bu yonga setlerinin de yüksek TDP değerlerine sahip olması ve normal kullanım durumlarında aktif olarak soğutulması gerekmesi sebebiyle, üst düzey masaüstü kullanıcıları da kendi hisselerine düşen paydan nasiplerini alacaklar.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen