Haber Oyun Gears 5 Multiplayer'da Öfkeyle Kalkan Zararla Oturacak!

Gears 5 Multiplayer’da Öfkeyle Kalkan Zararla Oturacak!

-

Gears 5 Geliştiricisi The Coalition Studio’dan Multiplayer modunu diğer oyunculara zehir eden, quitter ve trollere kötü haber! Gears 5 Multiplayer modunda oyundan çıkmayı alışkanlık haline getirenlere ağır cezalar yolda.

Çevrimiçi ortamda arkadaşlarımızla ve yabancılarla oyun oynamak oldukça keyifli olsa da, kabir azabına dönüştüğü anlar da olmuyor değil. Örneğin herşey gayet iyi giderken, öfke ile oyundan çıkan veya takımdaki diğer insanları sinirlendiren ve sürekli diğer oyunculara sataşan toxic oyuncular, oynanan oyun ne kadar keyifli olursa olsun, bütün deneyimi rezil edebilir.

Gears 5 Multiplayer'da Öfkeyle Kalkan Zararla Oturacak!
Gears 5 Multiplayer’da Öfkeyle Kalkan Zararla Oturacak!

Bu nedenle geliştiriciler, oyunlarının imajını taşıyan ve çok oyunculu yaşam döngüsünü büyük ölçüde etkileyen, oyuncu topluluklarının bilincine varmaya başladı. Gears 5’in arkasındaki ekip olan The Coalition Studio, çok oyunculu toplulukları için adil bir ortam sağlamak adına oldukça katı önlemler aldı. Alınan önlemlerle birlikte geliştiriciler, bazı oyuncuları sık sık oyundan çıkmaları sebebiyle, neredeyse iki yıl süreyle oyundan banladı.

Gears 5 Sistem Gereksinimleri

Her ne olursa olsun, çok oyunculu bir oyun bırakmak veya oyundan çıkmak, maçtaki diğer oyuncular için kesinlikle hiç de hoş olmayan bir deneyim. Yapımcılara göre oyunlardan arada bir çıkmak kabul edilebilir olsa da, ekip bu durumu alışkanlık haline getiren oyunculara 640 güne varan yasaklama/ban cezaları vererek, bütün Gears 5 Multiplayer topluluğunun ibret almasını bekliyor gibi görünüyor.

Gears 5 Multiplayer'da Öfkeyle Kalkan Zararla Oturacak!
Gears 5 Multiplayer’da Öfkeyle Kalkan Zararla Oturacak!

Gamerevolution’un haberine göre, geliştiriciler sık sık oyunları terkeden “oyunculara”, ilgili cezaları vermeye başladı bile. Ayrıca The Coalition Studio resmi Twitter hesabından atılan bir gönderide kullanıcılar bu tarz davranışları alışkanlık haline getirdikleri takdirde katı bir şekilde cezalandırılacakları yönünde uyarıldı.

640 günlük ceza alan bir Gears 5 oyuncusu, hayal kırıklığını gidermek için Reddit’e gitti. Yapılan araştırma sonucu,oyuncunun bir günde 21 yükselme maçının 18’ini bıraktığı tespit edildi.

Geliştiricilerin uyguladığı bu ağır yasaklama/ban cezaları, oyunculardan karışık tepkiler aldı. Bazı oyuncular quitter’ların sebep olduğu negatif etki sebebiyle bu cezaların yerli olduğunu savunyor. Diğer yandan bazı oyuncularsa Gears 5’in oyundan çıkan oyunculara CS: GO’dakine benzer bir şekilde katlanarak artan bir ceza sistemi kullanmasının daha makul olacağını savunuyorlar.

Gears 5 Multiplayer’da Öfkeyle Kalkan Zararla Oturacak!

Geliştiriciler ceza alan oyunculara son bir şans tanındığını, verilen mesajı almaları ve kendilerini bir kere daha uyarmayacaklarını ve oyundan çıkmaya devam ederlerse, verilen cezaların tekrardan uygulanacağının altını çizdikleri bir twit atmayı da ihmal etmediler.

Sizce Gears of War’un en yeni versiyonu için geliştiricilerin aldığı bu katı ceza kararı yerinde mi yoksa yukarıda da belirttiğimiz gibi CS:GO benzeri bir ceza sistemi daha mı uygun olurdu? Düşüncelerinizi bizimle yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen