Haber Apple macOS Catalina Çıkış Tarihi Görüldü

Apple macOS Catalina Çıkış Tarihi Görüldü

-

Apple’ın Mac cihazları için gelecek olan yeni yazılım güncellemesi macOS Catalina çıkış tarihi görüldü. İşte Apple macOS Catalina güncellemesinin geleceği tarih. 

Kısa bir süre önce iOS 13.1, iPadOS 13.1, watchOS 6 ve tvOS 13 işletim sistemlerini destekleyen cihazlar için yayınlayan Apple’da sıra Mac cihazları için yayınlacak olan macOS Catalina güncellemesine geldi. Gerçekleştirilen Eylül Özel Etkinliği’nin ardından yeni yazılım güncellemelerini yayınlamaya başlayan Apple’da sıra Mac cihazlarına geldi. 

Apple Arcade Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Apple’ın resmi Danimarka sitesinde macOS Catalina işletim sisteminin ne zaman çıkacağı bilgisine yer verildi. Sızıntıya göre Apple macOS Catalina işletim sistemini 4 Ekim tarihinde yayınlanacak. Mac App Store servisinin Arcade kısmında yer alan bilgiye göre Apple Arcade servisinin de kullanıma gireceği macOS Catalina sürümü hakkında şu bilgilere yer verildi.

Apple macOS Catalina Çıkış Tarihi Belli Oldu

“Sıra dışı oyun deneyimi ; 4 Ekim’den itibaren App Store’da” bilgisine yer veriliyor. Bilindiği gibi yeni işletim sistemi sürümleriyle birlikte Apple Arcade servisi, iPhone, iPad ve Apple TV cihazlarına açılmıştı. Mac cihazlarında da Apple Arcade servisini kullanmak isteyen Apple kullanıcıları macOS Catalina güncellemesini beklemeye başlamıştı. Apple’ın Mac Store mağazasında Apple Arcade servisinde yer alan açıklamara göre 4 Ekimde geleceği duyurulan Mac için Apple Arcade servisi macOS Catalina güncellemesinin tarihini de bir anlamda açık etmiş oldu. 

Apple macOS Catalina Neler Sunacak

Apple macOS Catalina Çıkış Tarihi Görüldü
Apple macOS Catalina Çıkış Tarihi Görüldü

Apple’ın macOS Catalina işletim sistemi popüler iPad uygulamalarının Mac cihazlarında çalışabilmesini sağlayacak. iPad’i ikinci bir ekran olarak kullanabilme imkanı sunacak olan yeni macOS Catalina güncellemesi ayrıca iTunes uygulamasının da fişini çekecek. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen