Haber Mobil Apple iOS 13 Çıktı! iOS 13 Nasıl İndirilir?

Apple iOS 13 Çıktı! iOS 13 Nasıl İndirilir?

-

Apple’ın iPhone modelleri için WWDC 2019 etkinliğinde duyurduğu iOS 13 çıktı. iOS 13 nasıl indirilir sorusunun cevabı haberimizde. 

Apple’ın en gelişmiş mobil işletim sistemi olarak lanse ettiği iOS 13 çıktı. Apple’ın uzun süredir beta programı ile iPhone kullanıcılarına sunduğunu ve geçtiğimiz hafta son beta sürümü yayınlanan iOS 13 sürümünün final sürümü yayınlandı. 

Başlıca iOS 13 Özellikleri

iOS 13 sürümü ile birlikte iPhone modellerinin performansı artıyor ve iPhone cihazları daha kararlı çalışıyor. Face ID iOS 13 ile birlikte artı çok daha hızlı çalışabiliyor. iOS 13 ayrıca, iOS kullanıcılarının uzun zamandır beklediği karanlık mod desteğini de sunuyor. Kullanıcılar karanlı tema ile geceleri daha rahat akıllı telefonlarını kullanabiliyor. iOS 13 ile birlikte fotoğraf ve video düzenlemeler fotoğraflar uygulaması üzerinden kolayca yapılabilirken kullanıcıların rehberinde kayıtlı olmayan ya da arama geçmişinde bulunmayan numaralar kullanıcılara ulaşamıyor. 

Apple iOS 13 Çıktı! iOS 13 Nasıl İndirilir?
Apple iOS 13 Çıktı! iOS 13 Nasıl İndirilir?

iOS 13 Nasıl İndirilir?

Desteklenen iPhone modellerinde “Yazılım Güncelleme” bölümünden indirilebilen iOS 13 sürümünü kullanıcıların indirilmesi pek çok kişi tarafından tavsiye edilmiyor. Ufak çaplı sorunların ve bazı programlarda çökme sorunları yaşatan iOS 13 sürümü yerine kullanıcıların 23 Eylül 2019 tarihinde kullanıma sunulacak olan iOS 13.1 sürümün indirmeleri tavsiye ediliyor. 

Apple iOS 13 Çıktı! iOS 13 Nasıl İndirilir?
Apple iOS 13 Çıktı! iOS 13 Nasıl İndirilir?

iOS 13 Güncellemesi Alacak iPhone Modelleri 

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 13 güncellemesini iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPhone SE modeli alacak. Apple’ın Mac bilgisayarları için sunulacak macOS Catalina işletim sisteminin ise ekim ayında geleceği aktarıldı. Desteklenen iPhone modellerinde iOS 13 güncellemesi ücretsiz olarak indirilebilecek. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen