Haber Mobil iPhone Kullanıcılarını Üzecek iOS 13 Gelişmesi

iPhone Kullanıcılarını Üzecek iOS 13 Gelişmesi

-

Apple’ın WWDC 2019 etkinliğinde duyurduğu iOS 13 sürümü ile ilgili kullanıcıların ağzının tadını kaçıracak bir gelişme yaşandı. Apple kullanıcıların 13.1 güncellemesini yüklememelerini istedi. 

Apple’ın en gelişmiş mobil işletim sistemi iOS 13 önümüzdeki günlerde kullanıcılarla buluşmaya hazırlanırken, teknoloji devi tarafından yapılan açıklama, kullanıcıların ağzının tadını kaçırdı. Yapılan açıklama ile birlikte iOS 13 sürümünün 19 Eylül tarihinde kullanıcılarla buluşacağını, ancak kullanıcıların bu sürümü yüklememeleri gerektiği bildirildi. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde can sıkan sorunları olan iOS 13 sürümü yerine Apple kullanıcıların 13.1 güncellemesini beklemesi gerektiğini belirtti. 

30 Eylül tarihinde kullanıcılarla buluşacak olan iOS 13.1 güncellemesiyle birlikte kullanıcılar, yeni iPhone modellerinde yaşanan bu sorunları çözüme kavuşturmuş olacak. Apple yaptığı açıklama ile birlikte 13.0’ın, beta sürecinde karşılaşılan tüm hataların 13.1 sürümü ile birlikte çözüleceğini belirtti. 

Yeni sürümü ile birlikte iPhone modellerinin performansının artacağını belirten Apple, bu sürümüyle uygulamaların stabil çalışmasını koruyacağını belirtti. 13.0 sürümüne göre ek özellik sunmayacak olan 13.1 sürümü sistemi kullanılabilir hale getirecek. 

Güncelleme Alacak iPhone Modelleri

iPhone Kullanıcılarını Üzecek iOS 13 Gelişmesi Apple ios 13.1

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre yeni İOS güncellemesini: iPhone SE, iPhone 6S, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri alıyor olacak.

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen