Haber Oyun Wow Classic Katman Değişiklikleri Detaylandı!

Wow Classic Katman Değişiklikleri Detaylandı!

-

Blizzard, birkaç sunucuyu kalıcı olarak bir katman üzerinde çalışacak şekilde ayarlayan bir değişiklik de dahil olmak üzere, bazı WoW Classic Katman değişikliklerini detaylandırdı.

Bildiğiniz üzere, katman(layering) sistemi Blizzard’ın yeni sürümler çıktığında oyuncu nüfusunu yönetebilmesine yardımcı olan bir sistem. World of Warcraft Classic, Ağustos ayında piyasaya sürüldü ve oyuncu nüfusu artık Azeroth’un etrafına daha dengeli bir şekilde yayıldığı için, katman sayısına olan ihtiyaç da haliyle önceye kıyasla bir hayli azalmış durumda.

Wow Classic Katman Değişiklikleri Detaylandı!
Wow Classic Katman Değişiklikleri Detaylandı!

Blizzard yaptığı açıklamada: “Daha önce de söylediğimiz gibi World Bosslarını oyuna getirmeden önce,tüm serverlarda birer tane katmana sahip olacağız ve bu hedefe doğru büyük bir ilerleme kaydettik” dedi.

“Her şeyden önce oyuncular üst seviyelere ulaştı ve dünyaya yayıldı. Bu, katman başına daha fazla oyuncu barındırmamızı sağladı. Dolayısıyla, bölge başına ihtiyaç duyulan katman sayısı git gide azalıyor. Serverlar 3 veya daha fazla katmana en son Eylül başında ihtiyaç duydular ondan kısa bir süre sonra bu ihtiyaç 2 katmana kadar geriledi.”

Blizzard’a göre, çeşitli Avrupa ve ABD serverları artık sadece tek bir katmana ihtiyaç duyar hale gelmiş durumda ve artık tek katman olarak ayarlanmışlar gibi görünüyor. Tek katman üzerinde çalışan sunucuların ise şu şekilde:

Wow Classic Katman Değişiklikleri Detaylandı!
Wow Classic Katman Değişiklikleri Detaylandı!

Amerika
Anathema
Arcanite Reaper
Ashkandi
Azuresong
Deviate Delight
Earthfury
Felstriker
Heartseeker
Netherwind
Old Blanchy
Remulos
Smolderweb
Windseeker

Avrupa
Bloodfang
Dragonfang
Earthshaker
Hydraxian Waterlords
Judgement
Ten Storms

Bu değişime ek olarak, Blizzard Wow Classic Katman uygulamasında bir değişiklik daha uygulayacak ve 1’den fazla katman kullanan serverları, seçim ekranında serverların katmanlı (Layered) olduğunu görecekler. Kalıcı olarak 1 katman üzerinde çalışan serverlar ise yalnızca Full/ High/ Medium/ Low işaretlerini almaya devam edecek.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen