Haber Netflix Netflix Türkiye’den Sansür Açıklaması

Netflix Türkiye’den Sansür Açıklaması

-

Netflix bugün El Camino : A Breaking Bad Movie filminin fragmanını yayınlamıştı. Yayınlanan fragmanın Türkiye versiyonunda açıkça sansür uygulayan Netflix Türkiye’den sansür açıklaması geldi. 

Netflix Türkiye tarafından yayınlanan El Camino : A Breaking Bad Movie filminde uygulanan sansür hakkında Netflix Türkiye’den açıklama geldi. İsteğe bağlı yayın platformunun merakla beklenen yapımlarından birisi olan El Camino : A Breaking Bad Movie filminin fragmanı bir anda Türkiye gündemine oturdu. Netflix’in YouTube hesabı üzerinden yayınlanan fragmanın Türkiye versiyonu ufak bir farklılık içeriyordu.

Netflix’in global kanalda yayınlanan fragmanının 26 saniyesinde Jesse araba penceresinde elinde bir sigara tutarken, Türkiye’de yayınlanan fragmanda sigara bulunmuyordu. Netflix Türkiye açıkça fragmandaki sigarayı sansürlemesi pek çok kişinin tepkisin çekti. Konu üzerine Netflix Türkiye resmi açıklama yaptı. 

Netflix Türkiye’den Sansür Açıklaması
Netflix Türkiye’den Sansür Açıklaması

El Camino : A Breaking Bad Movie Netflix Türkiye’den sansür açıklaması

“Tanıtım amaçlı fragmanların hassas olabilecek görüntüler içermesi durumunda, pek çok ülkede ilgili fragmanlar üzerinde ufak değişiklikler gerçekleştirebiliyoruz. Bunun amacı, söz konusu içeriği izlemeyi seçmediği halde ailesiyle birlikte Netflix’e gelecek yapımları gözden geçiren üyelerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak ve onların hassasiyetine saygı göstermek. Ancak bu yalnızca tanıtım amaçlı çalışmalarımızda başvurduğumuz bir yöntem. Üyelerimiz söz konusu içeriği 11 Ekim 2019 itibaren herhangi bir kesinti veya değişiklik olmaksızın izleyebilecek.”

İlk Sansür Uygulandı

Yapılan bu açıklama ile birlikte Netflix Türkiye gelecek yeni fragmanlara da sansürün uygulanacağını ancak içeriklerde bir sansürün bulunmayacağını duyurmuş oldu. Netflix Türkiye’nin içeriklere herhangi bir sansür uygulayıp uygulamayacağını ise zaman içerisinde göreceğiz. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen