Haber Mobil iOS 13.1 Güncellemesi iPhone XR ve iPhone XS Modellerini...

iOS 13.1 Güncellemesi iPhone XR ve iPhone XS Modellerini Yavaşlatacak

-

Apple’ın 24 Eylül tarihinde çıkartacağı iOS 13.1 güncellemesi iPhone XR ve iPhone XS modellerini yavaşlatacak. 

Teknoloji devi Apple iOS 13.1 güncellemesiyle iPhone XR ve iPhone XS sahiplerini kızdıracak bir adım atacak. Kısa bir süre önce eski bataryalardaki güç dalgalanmalarını önlemek gerekçesiyle iPhone modellerini kısıtlayan Apple şimdi de iOS 13.1 güncellemesiyle birlikte iPhone XR ve iPhone XS modellerinin CPU performanslarını sınırlandıracak. 

Geçtiğimiz haftalarda yeni akıllı telefonları iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerini tanıtan Apple, geçtiğimiz günlerde de yeni iPhone modellerini satışa sunmuştu. Yeni iPhone modelleri ile birlikte iOS 13 sürümünü de güncelleme alan iPhone modellerine getiren Apple, iOS 13.1 güncellemesiyle birlikte iPhone XR ve iPhone XS modellerinde önemli bir değişikliğe gidecek. 

iOS 13.1 Güncellemesi iPhone XR ve iPhone XS Modellerini Yavaşlatacak

24 Eylül tarihinde çıkması beklenen iOS 13.1 güncellemesiyle birlikte Apple bir önceki iPhone nesli olan iPhone XS ve iPhone XR modellerinin CPU kısıtlama özelliğini getirecek. Yeni özellik ile birlikte  iPhone XS ve iPhone XR modellerinin CPU’ları kısıtlanacak ve cihazların ani kapanmalarının önüne geçilmiş olacak. 

Daha iPhone modellerini kasıtlı olarak yavaşlattığı iddiasıyla eleştirilen Apple geçtiğimiz yıl iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri için de CPU yavaşlatma özelliği getirmişti. Bu yıl iPhone XR ve iPhone XS modelleri için gelecek olan bu özellik ile birlikte iPhone’lar bataryada eskime olduğunda CPU hızını otomatik olarak düşürecek. Kullanıcılar dilediklerinde bu özelliği devre dışı bırakabilecekler. 

Eski iPhone modellerini yavaşlattığı iddia edilen Apple’ın bu hamlesinin kullanıcıların yararına mı olduğu yoksa kullanıcıları yeni iPhone almaya sevk ettiği düşüncesi kullanıcılar tarafından tartışılıyor. Yeni iOS sürümü olan iOS 13.1 güncellemesinin 24 Eylül tarihinde indirmeye sunulması bekleniyor. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen