Haber PC Donanım AMD Ryzen 3000 Boost Frekanslarına Açıklık Getirdi

AMD Ryzen 3000 Boost Frekanslarına Açıklık Getirdi

-

AMD Sıkça eleştirilen Ryzen 3000 Boost frekanslarına “açıklık” getirdi.

Çok büyük beklentilerle piyasaya sürülen AMD Ryzen 3000 işlemcilerin, tanıtıldığı saat hızlarına ulaşamaması birçok otorite ve kullanıcıda hayal kırıklığı yaratmıştı. Bununla birlikte işlemcilerin genel performansı ve Intel’in fiyat politikası göz önüne alındığında, bu sorun kısmen göz ardı edilmiş gibi görünüyordu.

Ancak aralarında 70$ fiyat farkı bulunan 3700x ile 3800x’in gerçek dünya kullanımlarında neredeyse birebir aynı performansı veriyor olması ve aradaki frekans farkına kanarak daha pahalı işlemciyi alan kullanıcıların durumdan rahatsız olduğu da bir sır değil.

Bu nedenle AMD web sitesindeki Ryzen işlemcilerinin ürün sayfalarını, “Max Boost Frekansları” ile neyi kastettikleri konusunda oldukça spesifik olacak şekilde güncelledi. AMD “işlemcinin nominal koşullar altında çalışabileceği maksimum tek çekirdekli frekansa” sahip olduğu notunu düştü. Bunu, işlemcideki çekirdeklerden birine verilen en yüksek boost frekansı olarak ifade edebiliriz. Ancak bu spesifik açıklamanın hangi “nominal koşullar” altında çalışabildiğine dair herhangi bir örnek verilmemesi, tüketicinin aklındaki soru işaretlerinin aynı şekilde kalması anlamına geliyor.

 Ryzen 3000 Boost frekansi
Ryzen 3000 Boost frekansi Açıklama

Siz AMD’nin Pazarlama stratejisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yayınlanan slaytlar tüketiciyi aldatmaya yönelik mi? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen