Haber Mobil Samsung Akıllı Telefonlarında Reklam Göstermeye Hazırlanıyor

Samsung Akıllı Telefonlarında Reklam Göstermeye Hazırlanıyor

-

Güney Koreli teknoloji devi Samsung akıllı telefonlarında reklam göstermeye hazırlanıyor. İşte Samsung’un reklam göstermeye hazırlandığı akıllı telefon modelleri. 

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin akıllı telefon modellerinde kullandığı MIUI arayüzünde reklam göstermeye hazırlandığı ortaya çıkmıştı. Xiaomi’nin MIUI arayüzünde reklam göstermeye hazırlandığının ortaya çıkmasıyla birlikte, kullanıcılar duruma tepki göstermişti. Xiaomi’nin ardından Güney Koreli teknoloji devi Samsung akıllı telefonlarında reklam göstermek için çalışmalarını başlatmış görünüyor. 

Samsung Akıllı Telefonlarında Reklam Göstermeye Hazırlanıyor
Samsung Akıllı Telefonlarında Reklam Göstermeye Hazırlanıyor

Samsung’un 1 Ekim 2019 tarihinde Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi olan EUIPO’ya sunduğu başvuruda, akıllı telefon ve tabletler için geçerli reklamcılık servisi, Samsung Mobile Ads için ticari marka başvurusunda bulunulduğu görülüyor. Başvurudan da anlaşılacağı üzere, Samsung Mobil reklamcılık için gerekli olan izini de almış oluyor. 

Samsung hali hazırda akıllı televizyon modelleri için “Samsung Ads” programı bulunuyor. Samsung marka akıllı televizyon sahipleri Samsung reklamlarını diledikleri zaman devre dışı bırakabiliyorlar. Kullanıcıların akıllı televizyonlarından “şartlar ve koşullar” sekmesinden bu reklamları zor da olsa kapatabiliyor. Samsung marka akıllı televizyon kullanan kullanıcıları kısmen de olsa rahatsız etmeyen bu reklamların, Samsung’un akıllı telefon ve tablet modellerinde görülmesi kullanıcıların canını sıkabilir. 

Samsung Akıllı Telefonlarında Reklam Göstermeye Hazırlanıyor
Samsung Akıllı Telefonlarında Reklam Göstermeye Hazırlanıyor

Akıllı telefon pazarında kan kaybetmeye başlayan Samsung’un Çinli akıllı telefon üreticileri ile olan rekabeti artınca Samsung’un bu yolda izlediği stratejinin değiştiği görülüyor. Avrupa ve Asya ülkeleri için orta sınıf akıllı telefon modelleri üzerine yoğunlaşan Samsung’un bu ülkelerdeki akıllı telefon pazarını Galaxy A ve Galaxy M serisi akıllı telefonlarla şekillendirmeye çalıştığı görüşüyor. 

Samsung’un bir yandan orta segment akıllı telefon modellerini yaygınlaştırma çabası bir diğer yandan da mobil cihazları üzerinde reklam gösterecek olmasının Samsung’a etkilerini önümüzdeki süreçte göreceğiz. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen