Öne Çıkan Intel'den Ryzen 3000 Serisine Cevap

Intel’den Ryzen 3000 Serisine Cevap

-

Geçtiğimiz günlerde Computex ve E3 gibi devasa organizasyonlarda boy gösteren AMD bu organizasyonlarda 3. Nesil Ryzen işlemcilerin 7 Temmuz tarihinde dünya çapında raflardaki yerini alacağı belirtilmişti. Ancak Intel’in sunumları rakibinin gölgesinde kalmıştı.

Her iki organizasyonda da çip olarak AMD’ye karşılık veremeyen Intel Ryzenlerin çıkış tarihi yaklaştıkça önlem almaya başlamış gibi görünüyor. Digitimes’ın anakart endsütrisindeki güvenilir kaynaklara dayandırdığı haberde Intel’in 9 nesil ana akım platformu işlemcilerinde ilk cevap niteliğinde %10 ila 15 arasında değişen oranlarda indirim olması bekleniyor.

Elindeki en büyük kozu saf oyun performans liderliği olan ve sonraki nesil işlemcilerini 2020 yılında piyasaya sürmeyi planlayan Intel’in bu indirimin ardından ilerleyen günlerde Ryzen 3000 serisine karşı tutunabilmek için işlemcilerini diğer anakart vb. ürünlerle kombine ederek(bundle) satış yapabileceği de edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen