Haber PC Donanım İddia: Intel Core i3 10100 İşlemciler Hyper-Threading Destekleyecek!

İddia: Intel Core i3 10100 İşlemciler Hyper-Threading Destekleyecek!

-

Yeni bir sızıntı, Yarı İletken Devi’nin gelecek nesil giriş seviye işlemcileri Intel Core i3 10100’ün dört çekirdekli ve sekiz iş parçacığıyla geleceğini işaret ediyor.

Şu an hali hazırda piysada bulunan i3 ailesi işlemciler bildiğiniz gibi Hyper-Threading teknolojisini desteklemiyor. Bu nedenle; Yarı İletken Devi‘nin bu hamlesi, giriş seviyesi işlemci pazarındaki rekabeti başka bir boyuta taşıyacak gibi görünüyor.

TUM_APISAK, Intel’in yaklaşmakta olan Comet Lake Core i3 10100’ün bazı performans detaylarını gösteren SiSoftware benchmark veritabanından ulaştığı yeni bir test sonucu paylaştı. 4 çekirdekli ve 8 iş parçacığına sahip bir işlemciye erişebilmek için, kullanıcıların yalnızca iki yıl önce yaklaşık 350$ civarında bir bütçeyi gözden çıkarmaları gerekiyordu. Ancak AMD’nin masaya koyduğu fiyat/performansa bir cevap olarak yeni Intel Core i3 10100 4 çekirdek ve 8 izleği önceki serilere kıyasla yaklaşık 1/3 fiyatına kullanıcılarla buluşturacak.

İddia: Intel Core i3 10100 İşlemciler Hyper-Threading Destekleyecek!

SiSoft’un veritabanındaki işlemci muhtemelen bir mühendislik örneğidir(Engineering Sample), bu nedenle satışa sunulacak son revizyonda özellikler ve referans sonuçları değişiklik gösterebileceğini eklemek isteriz. Paylaşılan twitte açıkça görülebildiği gibi yeni Intel Core i3 10100, şu anki revizyonunda bünyesinde 4x 256kB L2 önbellek ve 6 MB L3 önbellek barındırıyor. İşlemci ayrıca 3.6GHz hızında çalışıyor. Bu spesifik sızıntıda boost frekanslarına dair bir bilgi edemiyor olsak da başka sızıntılarda yeni i3’ün saat hızlarının 4.4GHz seviyelerine çıkabildiği belirtiliyor.

İddia Intel Core i3 10100 İşlemciler Hyper-Threading Destekleyecek!
İddia Intel Core i3 10100 İşlemciler Hyper-Threading Destekleyecek!

Comet Lake platformu Intel’in 14nm +++ litografisi üzerine inşa edilecek ve büyük olasılıkla tüm ürün gamlarında Hyper-Threading teknolojisini sunacak. Söylentiler Comet Lake ailesi diğer işlemcilerin ise 6 çekirdeğe / 12 işlem birimine sahip i5 varyantını, i7’de 8 çekirdeğe / 16 işlem birimine sahip ve i9’da 10 çekirdeğe / 20 birimine sahip olacağını işaret ediyor. Comet Lake ailesinin her şey planlandığı gibi giderse, 2020 başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen